Онлайн-зустріч з директоркою ТОВ «Аудиторська фірма «Консультант-2»» (м. Київ) Герасимович Інною Анатоліївною

04 лютого 2022 року в рамках програми проходження студентами 2-3 курсів дуальної освіти кафедри обліку і оподаткування факультету фінансів та обліку Західноукраїнського національного університету відбулась онлайн-зустріч з директоркою ТОВ «Аудиторська фірма «Консультант-2»» (м. Київ), докторкою економічних наук, професоркою кафедри податкового менеджменту та фінансового моніторингу ДВНЗ «Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана» (КНЕУ) Герасимович Інною Анатоліївною.
Доповідачка провела детальний аналіз процесу регулювання аудиторської діяльності в Україні, проблем ведення реєстрів, вимог до якості аудиторських перевірок. Щодо останнього, то тут необхідно підготувати значну кількість паперових підтверджень, що потребує багато часу. Також Інна Анатоліївна розповіла як стати сертифікованим аудитором, які вимоги ставляться до претендента на сертифікат аудитора, зокрема згідно «Положення про сертифікацію аудиторів», затверджене рішення Аудиторської палати України від 26 квітня 2007 року № 176/7) претендент повинен мати: повну вищу економічну чи юридичну освіту; практичний досвід роботи протягом 3-х і більше років на посадах ревізора, бухгалтера, юриста, фінансиста, економіста, асистента (помічника) аудитора; ґрунтовні знання з аудиту, бухгалтерського обліку, фінансів, економіки, оподаткування та господарського права; успішне складання письмового кваліфікаційного іспиту).
ТОВ «Аудиторська фірма «Консультант-2»» в процесі проведення аудиторських перевірок надає слушні поради з питань оподаткування, бере участь разом із адвокатами у розв’язанні податкових спорів. Ці питання є дуже складними як для клієнтів, так і для аудиторської фірми, адже підготовка кожної справи, що пов’язана із оподаткуванням, потребує кваліфікованого знання експертом нормативно-правової бази та специфіки оподаткування певного виду, групи підприємств, а також письмового аналізу податкової ситуації і документальних доказів правоти платника податків.
Після завершення доповіді, Інна Анатоліївна відповіла на запитання слухачів.
Координатор зустрічі д.е.н., професор Дерій В. А.