Участь в круглому столі на тему: «Запровадження національної сертифікації внутрішніх аудиторів і організація навчання для їх підготовки»

Представники кафедри обліку і оподаткування к.е.н., доцент Наталія ПОЧИНОК та к.е.н., доцент Світлана ЖУКЕВИЧ взяли участь в круглому столі на тему: «Запровадження національної сертифікації внутрішніх аудиторів і організація навчання для їх підготовки» (організатор: Департамент гармонізації державного внутрішнього фінансового контролю Міністерства фінансів України), а також висловили готовність залучення до процесу підготовки внутрішніх аудиторів до сертифікації.
28 серпня 2023 року Міністерством фінансів України в рамках двостороннього співробітництва з Міністерством фінансів Королівства Нідерландів проведено круглий стіл на тему: «Запровадження національної сертифікації внутрішніх аудиторів і організація навчання для їх підготовки» для 34 представників закладів вищої освіти, зокрема: Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана, Державного податкового університету, Волинського національного університету імені Лесі Українки, Сумського державного університету, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Ужгородського національного університету та Західноукраїнського національного університету.
Зазначений захід проведено Департаментом гармонізації державного внутрішнього фінансового контролю Міністерства фінансів України за участі представників проекту технічної підтримки для України Національної академії фінансів та економіки Міністерства фінансів Королівства Нідерландів Манфредом ван Кестереном і Русланою Рудніцькою.
Під час круглого столу обговорено питання, які стосуються подальшого розвитку системи державного внутрішнього фінансового контролю (ДВФК) в Україні, зокрема:
– загальну характеристику системи контролю у сфері державних фінансів в Україні;
– взаємозв’язок ДВФК із реформами державного управління та управління державними фінансами;
– нормативне та методологічне забезпечення у сфері ДВФК;
– рамкові основи компетенцій внутрішніх аудиторів, розроблені Міжнародним інститутом внутрішніх аудиторів;
– міжнародні практики щодо видів сертифікацій внутрішніх аудиторів;
– створені передумови для запровадження національної сертифікації внутрішніх аудиторів в Україні;
– організацію та проведення навчання внутрішніх аудиторів за Рекомендованою програмою підготовки до сертифікації;
– постійне підвищення кваліфікації внутрішніми аудиторами.
За результатами проведеного круглого столу більшість представників закладів вищої освіти висловили готовність і зацікавленість у залученні до організації та проведення навчання за Рекомендованою програмою підготовки до сертифікації, а також у підвищенні кваліфікації внутрішніх аудиторів.